قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب تفریحی وردپرس
جمعه ۱۳۹۷/۰۵/۲۶

آرایش و زیبایی

سرگرمی

چکار کنیم پوستی بدون چروک داشته باشیم؟

پوستی بدون چروک

پوستی بدون چروک می خواهید

هریک از ما در طول روز ، کرم های مختلفی استفاده می کنیم و شاید یکی از این چند کرم مختلف یک کرم ضد چروک باشد .

بشر همیشه به دنبال زیبایی و پوستی بدون چروک است ، زیرا خداوند از روح زیبای خود بر انسان دمیده و او را جویای زیبایی خلق کرده است ، اما راز زیبایی در لوازم آرایشی گوناگون و البته آسیب رسان نیست .

آیا می دانید که خوردن کاکائو و سویا یا خوابیدن به پشت و استفاده از عینک ، بافت های پوستی را قوام می دهد و باعث می شود پوستی بدون چروک داشته باشید؟

در این مقاله توصیه های تغذیه ای و چند توصیه برای داشتن پوستی بدون چروک را برایتان آورده ایم .

کاکائو میل کنید

بر اساس پژوهشی که در سال ۲۰۰۶ در نشریه ” روزنامه ی تغذیه ” به چاپ رسیده است ، کاکائو حاوی میزان زیادی از برخی فلاوانول هاست که از پوست در مقابل زیان های نور خورشید محافظت می کنند .

این فلاوانو لها هم چنین سبب تحریک گردش خون می شوند و به پوست ، نرمی و لطافت می دهند البته زیاده روی نکنید .

ماهی مصرف کنید 

ماهی آزاد یا انواع ماهی های دیگر را که از آب های سرد صید می شوند ، میل کنید این ماهی ها سرشار از پروتئین ها هستند که برای بازسازی بافت های پوستی ضروری اند از این گذشته این نوع ماهی ها سرشار از اسید های چرب امگا ۳ هستند که پوست را تغذیه می کنند ، از این رو آن را جوان و شاداب نگه می دارند .

سویا بخورید

برخی تحقیق ها نشان می دهد که سویا می تواند در مقابل آسیب های نور خورشید از پوست محافظت کند نتایج پژوهشی که در ” روزنامه اروپایی تغذیه ” به چاپ رسید ، حاکی از آن است که تنها بعد از ۶ ماه استفاده از مکمل با پایه سویا که حاوی ویتامین ها ، پروتئین های ماهی ، اسانس چای و گوجه فرنگی نیز باشد ، بافت های پوست را تقویت می کند .

اسیدهای آلفا هیدرو کسی 

این اسید های طبیعی موجود در میوه ها ، لایه های فوقانی سلول های پوستی را تمیز می کند و به این ترتیب باعث کاهش پیدایش چین و چروک ها به ویژه در اطراف چشم ها می شود بر اساس تحقیق های انجام گرفته ، غلظت بالای اسید های آلفا هیدرو کسی می تواند تولید کلاژن را تحریک کند .

عینک بزنید

فعالیت و جنب و جوش مداوم عضلات ناحیه صورت مثل گره انداختن به ابرو ها و .  . . . باعث تحریک عضلات صورت می شود که می تواند به ایجاد چین و چروک منجر شود توصیه می کنیم اگر چشمانتان ضعیف است و به عینک نیاز دارید حتما از عینک استفاده کنید و در مواقعی که در معرض نور شدید خورشید قرار می گیرید عینک آفتابی بزنید این کار نه تنها مانع از جمع کردن چشم ها می شود ، بلکه دور چشم ها را از آسیب uv حفظ می کند .

مراقب صابون ها باشید 

به عقیده متخصصان پوست آب شیر بیش از حد صورت را تمیز می کند این آب محافظ چربی طبیعی پوست را از بین می برد این چربی طبیعی تا حدودی از پیدایش چین و چروک جلوگیری به عمل می آورد ، بنابراین ، اگر عادت دارید در طول روز چندین بار صورتتان را با آب و صابون بشویید باید بدانید که پوستتان را در معرض پیدایش چین و چروک قرار می دهید .

راه حل مشکل 

اگر صابونتان حاوی مواد محافظتی نباشد از ژل های پاک کننده مخصوص صورت استفاده کنید .

برای مقابله با چین و چروک به پشت بخوابید ، مطالعات محققان نشان می دهد که در طول شب ، خوابیدن در وضعیت های خاص سبب پیدایش چین و چروک سطحی روی پوست می شود که پس از بیداری نیز تا مدتی از بین نمی روند بنا به گفته متخصصان به پهلو خوابیدن ، احتمال ایجاد چین و چروک در ناحیه گونه ها و چانه را افزایش می دهد و دمر خوابیدن نیز روی پیشانی چین می اندازد ، به طور کلی توصیه می کنیم که به پشت بخوابید تا احتمال بروز چین و چروک را به حداقل برسانید .

چند توصیه کلی 

اگر می خواهید پوستتان را جوان و شاداب نگه دارید با عمل به این اصول اولیه آغاز کنید بدون شک خودتان به این اصول واقف هستید ، اما یادآوری آن ها ضرری ندارد :

* در معرض آفتاب شدید قرار نگیرید .

* سیگار را ترک کنید .

* هر روز از کرم مرطوب کننده ای که با پوست شما سازگار است ، استفاده کنید .

 

وبسایت آموزش آسان را بخاطر بسپارید 🙂

منبع : تله تکست شبکه سه سیما

 

مطالب مرتبط

  • مطلب مرتبطی پیدا نشد.

مطالب تصادفی

آخرین مطالب

مطالب بیشتر