قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس قالب تفریحی وردپرس
شنبه ۱۳۹۷/۰۵/۲۷

آرایش و زیبایی

سرگرمی

آموزش حمام کردن نوزاد

حمام کردن نوزاد

آموزش حمام کردن نوزاد

حمام کردن نوزاد بسیار موضوع با اهمیتی است زیرا ابتدا باید امنیت کودک خود را مهیا کنید و سپس موارد لازم برای پاکیزگی او را در نظر بگیرید.

هر چند وقت یک بار نوزاد را حمام کنیم؟

برخی از والدین کودک خود را هر روز حمام می کنند اما باید بدانید کودکی که مداوم چهار دست و پا می کند و روی زمین و میان اسباب بازی هایش حرکت می کند را لازم نیست هر روز تمیز کنید.

سه بار در هفته کافی است اما دست و صورت او را به طور مرتب بشویید قسمت دیگر بدنش که کثیف می شوند را نیز با آب و صابون تمیز بشویید ، پس از تعویض پوشاک نیز بدنشان را حتما با آب بشویید و خشک کنید ، حمام کردن نوزادان و کودکان زیر یک سال بسیار خطرناک است و ممکن است در نتیجه لیز بودن سطح حمام و بدنشان لیز بخورند و حفظ تعادل آنها برای مادر یا پدر آسان نیست به ویژه اینکه کودک در این سن بسیار بازیگوش و در حال تکان خوردن است.

نوزاد را کجا باید حمام کرد؟

سینگ آشپزخانه یا وان های کوچک مخصوص کودکان و نوزادان بهترین گزینه برای شست و شوی کودکان کوچک است ، به هیچ عنوان توصیه نمی شود نوزاد را در وان حمام کنید.

چطور باید کودک را حمام کرد؟

حمام کردن نوزاد یا کودکان یکی از شاد ترین و لذت بخش ترین زمان ها برای مادر و فررزند است ، هر دو طرف در این ماجرا خوشحال هستند ، کودک از اینکه آب بازی می کند و مادر از اینکه فرزندش را در حین بازی تمیز می کند.

برای حمام کردن کودک باید همه وسایل لازم را آماده کنید حوله ، پوشک تمیز و لباس هایش را آماده کنید ، مطمئن شوید اتاق کودک به اندازه کافی گرم هست و موجب سرما خوردن کودک نمی شود ، وان ( لگن ) را از آب گرم پر کنید مراقب باشید آب داغ نباشد تا پوست نازک و حساس کودک آسیب نبیند.

دمای مناسب برای حمام کردن کودک ، ۹۰ درجه فار نهایت ( ۳۲ درجه سلسیوس ) است .

کودک را داخل حمام بیاورید و آنجا لباس هایش را در بیاورید ، خیلی آرام و با احتیاط ، کودک را از پا داخل وان آب قرار دهید ، با یکی از دستان خود سر و گردن کودک را بگیرید و از آنها مراقبت کنید ، هر چند دقیقه یک بار ، یک کاسه آب روی بدن او بریزید تا بدنش سرد نشود ، با شامپوی مخصوص کودک ، بدن او را با دست خود یا پارچه نرم بشویید .

ابتدا سر او را بشویید سپس پارچه یا لیف را آب بکشید و چشم ها و صورت کودک را بشویید اطراف چشم ها و بینی او را تمیز بشویید ، لیف را تمیز آبکشی کنید و سپس باقی بدن کودک را بشویید ، او را داخل حوله بپیچید و خشک کنید پس از حمام باید بدن او را با لوسیون مخصوص مرطوب نگه دارید.

 

وبسایت آموزش آسان را بخاطر بسپارید 🙂

منبع : تله تکست شبکه سه سیما

مطالب تصادفی

آخرین مطالب

مطالب بیشتر